Bankacılık ve Sigortacılık Programı olarak diğer üniversitelerle kıyaslandığında birçok güçlü yönümüz bulunmaktadır. Fakat programa özgü başarılar hususunda genel olarak şunlar gösterilebilir;
Sigortacılık sektöründe istihdam edilebilmek için gerekli olan SEGEM belgesinin alınması amacıyla verilen eğitimler sonucunda ilgili sertifikayı alan öğrenci oranımızın %100 olması,
Alanında en çok etkinlik, seminer, konferans düzenleme potansiyeline sahip olunması,
Sektörle yapılan güçlü iş birlikleri sayasinde öğrencilerimizin sürekli olarak sektörden yetkin kişilerle bir araya getirilmesi,
Ekonomik ya da finansal hayattaki güncel trendlerin takip edilerek müfredatın sürekli olarak gerek iç gerekse de dış paydaş görüşleri ile güncel halde tutulması.